(Video rrëqethëse) Dalin pamjet nga vendi ku ndodhi trɑgjedia në Bullgari

Mediat bullgare publikuan pamje me dronë të vendit të ngjarjes tr agjike, ku u akside ntua e u përfshi nga flakët autobusi me targa maqedonase, duke i marrë jetën 45 personave e duke l ënduar 7 të tjerë.

Drejtori i Shërbimit kombëtar të hetuesisë bullgare, Borislav Sarafov dha disa detaje të reja rreth tragjedisë. Sarafov konfirmoi për dnes.bg se ka pasur një shpërthim në autobus.

Gjatë udhëtimit nga Stambolli për në Shkup, autobusi i kompanisë “Besa Trans” me 52 persona në bord humbi kontrollin dhe është për plasur me barrieta e rrugës e është përfshirë nga fl akët. Ngjarja ndodhi në autostradën e Strumas, në afërsi të fshatit bullgar Bosnek, afër Pernikut.