Akѕident fatal meѕ një “Audi A5” dhe një kamioni, νdeѕ 32-νjeçari shqiptar

Një a ksident tra gjik i ka marrë jetën një 32-vjeçari shqiptar në Itali. Mediat lokale kanë raportuar se pasditen e djeshme një përplasje tragjike pasditen në Campagna di Lonato. Një 32-vjeçar shqiptar v diq pasi makina e tij u përplas me një kamion ndërsa përballej me një rrethrrotullim në via Campagna.

N gjarja ka ndodhur rreth orës 17:40. Duke drejtuar makinën e tij, një Audi A5 shqiptari që po kthehej në punë po lëvizte drejt qendrës së Lonato-s kur u përplas me mjetin e rëndë që vinte nga drejtimi i kundërt.

Policia dhe zjarrfikësja mbërriti në vendngjarje por çdo përpjekje ishte e kotë pasi shqiptari v diq në vend.32-vjeçari shqiptar jetonte i vetëm në Itali ndërsa prindërit i kishte në Shqipëri.