Ngjarje e pazakontë, kjo grua arrin të lindë fëmijën e saj të parë në moshën 70 vjeçare (Video)

Një grua që pretendon se është 70 vjeçe sapo ka mirëpritur fëmijën e saj të parë në botë, duke e bërë atë një nga nënat më të vjetra për herë të parë në planet.

Sipas mediave të huaja, Jivunben Rabari dhe burri i saj Maldhari, 75 vjeç, janë përpjekur për një fëmijë për disa vjet – por më në fund e mirëpritën djalin e tyre të vogël përmes IVF këtë muaj.

Çifti, nga një fshat i quajtur Mora në Gujarat, Indi, janë martuar për 45 vjet.

Jivunben tha se nuk ka letërnjoftim për të vërtetuar moshën e saj, por ajo ka këmbëngulur për gazetarët vendas se është 70 vjeçe.

Dr. Naresh Bhanushali, i cili ndihmoi çiftin me IVF, tha: “Kur ata erdhën për herë të parë tek ne, ne u thamë atyre se ata nuk mund të kishin një fëmijë në një moshë kaq të vjetër, por ata këmbëngulën”.

“Ata thanë që shumë nga anëtarët e familjes së tyre e bënë atë gjithashtu. Ky është një nga rastet më të rralla që kam parë ndonjëherë”. /telegrafi