E RËNDË! Përmbyset autobusi, raporothet për humbje jete dhe 5 të tjerë të plagosur rëndë

SH TY PE KE TU VI DE ON

Një autobus me studentë është përmbysur në Bozova të Turqisë duke i marrë jetën 1 të riu.

Autobuzi mbante nxënës të shkollave të mesme. Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur rëndë edhe shoferi dhe 5 studentë të tjerë.Pamjet meP0SHT.

Guvernatori Abdullah Erin, së bashku me Shefin e Policisë Krahinore Selçuk Doğuş dhe Komandantin e Xhandarmërisë së Provincës Gjeneral Brigade Metin Düz, vizituan të plagosurit në Spitalin Shtetëror të Bozovës dhe u takuan me familjet e tyre.