Ndodh në Tiranë/ Vajza goditet me çantë në kokë nga një grua: Ç’a ke që shikon

Të lëvizësh i lirë dhe i qetë në Tiranë duket se është e pamundur ditët e sotme.

Së fundmi sipas një denoncimi të publikuar nga JOQ, një rast i paprecedentë ka ndodhur në Tiranë ku një grua ka goditur me çantë nga pas kokës një vazjë të re teksa ishte duke pritur semaforin.

Vajza ka treguar se ishte duke pritur semaforin te kryqëzimi i Bankës së Shqipërisë dhe një grua e ka goditur me çantë qëllimisht. Sipas vajzës kjo grua kishte goditur edhe vajza të tjera që ishin në rrugë, ndërsa kur e ka pyetur se pse e ka goditur zonja i është kthyer e çuditur duke i thënë shko thirre policinë. Vajza shprehet se kjo grua është e rrezikshme dhe njerëzit duhet të kenë kujdes prej saj.

Denoncimi i vajzës:

Pershendetje, kjo zonja isha te semafori te Banka e Shqiperise, isha duke prit te hapej semafori jeshil dhe kjo zonja me ka gjujt me cante mbrapa kokes. Thash ca me ra naj gje, ca kerciti naj gur dhe beri sikur nuk me gjujti. Eshte shume e rrezikshme, kishte gjujt edhe 3-4 femrave te tjera, pra nuk e di pse i lejojne te dalin ne rruge keto te cmendurit.

Jam shuem e shqetesuar. Publikojeni ju lutem, Te ken kujdes te tjeret. Nje zonje qe ishte pas mene, Meje me tha qe me gjuajti ajo gruaja Pasi e pyeta cfare ndodhi, Pasi ajo mire qe me gjuajti me tha ca ke qe shikon thirre policin ja ku e ke. E une thash pale ca ndodhi, Me thot zonja qe vinte pas meje i thash mos me ra ndonje gje alla alla, Jo tha ajo gjujti, Une e pash dhe vete qe me gjujti shkarrazi, Sinqerisht por me beri si e cuditur se une duke i thene cpate.