Ngjarje e rëndë/ Rrëzohet avioni me pasagjerë, humbin tragjikisht jetën 16 persona dhe zhduken 3 të tjerë

SH TY PE KE TU VI DE ON

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi ku 16 persona kanë humbur jetën dhe tre tëtjerë janë zhdukur pas rrëzimit të një avioni./PAMJET ME P0SHT.

Sipas mediave të huaja mësohet se në avion udhëtonin 23 persona, ku 21 ishin parashutistë dhe 2 ishin anëtarë të ekuipazhit.

Informacioni në lidhje me rrëzimin u konfirmua nga shërbimi për shtyp i Drejtorisë kryesore rajonale të Ministrisë së Situatave të Urgjencës.

Njësitë e garnizonit të zjarrit dhe shpëtimit Menzelin janë duke shkuar në vendin e thirrjes, shtuan ata.

Sipas burimit, pas rrëzimit, L-410 u nda në gjysmë dhe mori flake, por forcat zjarrfikëse mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes dhe bënë të mundur shuarjen e zjarrit.