Dilnin tek ‘Ura e Dajlanit’ për s*ks, vendosen në pranga dy vajza (Detaje)

Policia e Durrësit ka arrestuar ditën e sotme dy gra për veprën penale të “Pro*titucioni”.

Në njoftimin e policisë thuhet se dy shtetase njëra 29-vjeçe dhe tjetra 38-vjeçe janë kapur në lagjen Nr.14 tek “Ura e Dajlanit” duke ushtruar prostitucion.

Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

Edhe herë të tjera janë kapur vajza në këtë vend. Në çdo qytet pothuaj njihen vendet ku gratë dhe vajzat dalin për të ushtruar pro.titucion në këmbim të përfitimit.