Grimerja ѕhtatëzëne që νdiq nga Κονid ishte familjare e Alaudin Hamitit..

Mëngjesi i sotëm për familjen Selaci si dhe për njerzit që e njihinin atë ka filluar në zi, pasi grimerja vushtrriase, Liberta Selaci, ndërroj jetë.

Lajmi u bë i ditur nga vëllau i saj ku ka njoftuar se kishte qenë edhe në pritje të ëmbël.

Por, grimerja e njohur si duket kishte lidhje familjare edhe me moderatorin e njohur, Alaudin Hamiti.

Prezentuesi i emisionit “NIN” e ka shpërndarë në rrjetet sociale lajmin për v dekjen e hidhur ku ka shkruar se kishte qenë vajza e dajës së tij.

“Pastë dritë shpirti saj. Vajza e dajës iku në amshim!”, ka qenë shkrimi i Hamitit bashkangjitur me fotografinë e Libertës dhe njoftimin e vëllaut të saj për v dekjen.

Kujtojmë se e ndjera ishte e infektuar me Co vid dhe kishte ditë që po ballafaqohej me këtë sëmundje të rëndë