E turpshme! Adelina bën thirrje shqiptarët ta votojnë një politikane Maqedonase (FOTO)

Bashkëshortja e avokatit të Sasho Mijallkovit Adelina Tahiri ditëve të fundit ka nisur një fushatë për të përkrahur kandidaten e VMRO-DPMNE-së për qytetin e Shkupit, Danela Arsovska por jo pa p rapavijë dhe qëllím.

Adelina jo rastësisht i ka dhënë përkrahje Arsovskës pasi që tezja e saj Flora Kadriu krejt rastësisht ishte këshilltare e ish presidentit Gjorge Ivanov.

Kështu ka shkruar në faqen e tij në facebook, ínfIuenceri shkupjan Eroll Erko duke thënë se përkrahja e Adelinës për VMRO-në nuk është e rastësishme.