O ZOT ç’ka po ndodh/Shpërthen çisterna me benzinë, 20 veta japin shpirt në vend

“Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe gati 80 të tjerë u pl ago sën gjatë natës së ditës së djeshme në Liban si p asojë e shpë rthimit të një çisterne me benzinë”.

“Ngjarja e rëndë ndodhi në rajonin Akkar, në veri të vendit, sipas Kryqit të Kuq”.

“Ekipet tona evakuuan 20 trupa dhe më shumë se 7 të pl agosur nga vendi i shpë rthimit të një kamioni çisternë në Akkar në spitalet në rajon,shkroi Kryqi i Kuq në Tëitter, duke shtuar se 79 persona ishin pl ago sur Origjina e shpër thimit nuk dihet ende”.

“Ndërkohë kujtojmë se Libani është një vend që është zhytur në një krizë ekonomike, një nga më të këqijat në historinë e saj, pasi qytetarët janë përballur me mungesa akute të karburantit muajt e fundit që po ndikojnë njëkohësisht në furnizimin me nevojat themelore”.