Infermieri nga Deçani: Marre për Albin Kurtin e Arben Vitinë.

Infermieri nga Deçani, Dardan Ahmetaj, është në mesin e shumë punonjësve shëndetësorë që janë mobilizuar për t’u dalur në ndihmë qytetarëve të helmuar.

Por ai ka kritikuar qasjen e kryeministrit Albin Kurti dhe ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka falënderuar të parin e Deçanit duke thënë se qëndrimi i tij pranë qytetarëve në këto ditë është motiv për ata.

“Faleminderit Bashkim Ramosaj Per Mbeshtetjen e dhen, gjatë këtyre diteve qe e mbulun Deçanin vet prezenca jote afer qytetarit ne oret e vona!Ësht motiv per ne si staf Shëndetsor ,nese duhet dhe 24 h do te kujdestaroim vetem me i Tregu Ministrisë qe ne mundemi ! Zoti na Ndihmoft! #MarreperKryeministrin #MarreperMinistrineShëndetsisë”, ka shkruar ai.