E “degjeneruan” se jetonte në një barakë, por kur u futën brenda s’e deshën veten

E “degjeneruan” se jetonte në një barakë, por kur u futën brenda s’e deshën veten

Gjithçka përshtatet në një kavanoz” dhe kjo e re e re 30-vjeçare nga New York me emrin Jessie Lipskin, na e vërtetoi edhe një herë këtë ç udi. Epo, falë zgjuarsisë së saj, ajo e shndërroi kamionin e saj të vjetër në një shtëpi të bukur.

Ndërsa po shfletonte një si t të shitjeve në internet, kjo vajzë që e do natyrën dhe hapësirat e vogla, gjeti një kamion të bukur të vjetër të vitit 1966 “GMC Greyhound Commuter dhe pa menduar ajo përfundoi duke e blerë atë për 7,000” dollarë, pavarësisht se familja e saj ishte kundër asaj që dukej të ishte një vendim absurd. Xhesi tashmë kishte një plan dhe askush nuk do të dilte nga mendja e saj, sepse ajo do ta bënte atë kamion të vjetër shtëpinë e saj të re.

Ajo kurrë nuk hoqi dorë nga ideja e saj, kështu që ajo kërkoi një arkitekt dhe një ma r an goz për të ndihmuar në hartimin e shtëpisë së saj dhe padyshim që të menaxhonte sa më shumë hapësirë ​​të jetë e mundur.

Edhe pse atyre u duhej të kalonin tre vite të gjata dhe të investonin më shumë se 125,000 dollarë, autobusi i tyre u shndërrua në një vepër të vërtetë arti, shkruan meganews.al.

Ndër gjërat që dallohen më shumë janë shkallët lëvizëse për të hyrë në brendësi, të cilat kontrollohen përmes një ndërprerësi. Po kështu, të gjitha mobiljet dhe dekorimet u bënë me porosi.

Gjithashtu dhoma gjumi kryesore është e përbërë nga një shtrat i vetëm, dhe një raft ku mund të vendosë libra dhe objekte të ndryshme.

Hapësira ishte aq e përdorur, sa rreth të gjithë autobusit, ka ndarje të ndryshme, ideale për ruajtjen e rrobave, çantave të shpinës dhe gjëra të tjera.

Madje ka dritë, w ifi dhe hapësirë ​​për një pr inter. Nga ana tjetër, dollapi është një nga gjërat më befasuese, sepse ka tepër më shumë hapësirë ​​sesa një dollap mesatar dhe në krye, ai ka një vend të veçantë për të ruajtur disa palë këpucë.

Në anën tjetër të autobusit, ka një bar që funksionon në mënyrë perfekte si një dhomë ngrënie. Para, ajo ka një lavaman të madh, një mini stu fë dhe natyrisht dollapin e saj përkatës. Po kështu, ajo ka një banjo të bukur me një mini lavaman dhe një dush të bërë me materiale luksoze.

Më në fund se k s ioni i shoferit. Këtu Xhesi u përpoq të ruajë strukturën origjinale të autobusit, përveç dy termostateve moderne që rregullojnë t emperaturën e mjedisit në përgjithësi. Sidoqoftë, timoni dhe sedilja janë origjinalet, dhe megjithëse pamja e tyre tashmë është pë rkeq ësuar, sigurisht që funksionon si një shpërqendrim për çdo ha jdut kureshtar, shkruan meganews.al.

Dhe natyrisht, sistemi elektrik i or ganizuar nuk mund të mungonte me të cilin të gjitha sa më sipër janë të mundshme, në fakt shtëpia është e ndriçuar me drita “LED me dimmer, duke lejuar një atmosferë të qetë dhe relaksuese”.

Nëse e keni dashur këtë shtëpi të mrekullueshme automobilistike, unë kam një lajm shumë të mirë për ju. Ajo është në shitje, dhe mund të jetë e juaja për shumën prej 149 mijë dollarë.