Me minifund dhe flokë të kuqe, Gjyste Vulaj hap arkivat dhe uron bashkëshortin me foton e vjetër

Në familjen e Gjyste Vulajt ka festë. Bashkëshorti i saj, Sokol Vulaj ka ditëlindjen dhe këngëtarja ka hapur arkivën, duke përzgjedhur disa foto të tyre ndër vite për ta uruar për ditëlindje.Në këto foto këngëtarja shfaqet krah bashkëshortit të saj, i cili e ka mbështetur gjithmonë në karrierën e saj muzikore.Gjystja njihet si një këngëtaret shqiptare “super bombë” e ekranit shqiptar, e cila guxoi të dalë pa komplekse në skenë, me veshje seksi, pavarësisht tabuve të kohës.