Dalin pamjet e kamerave të sigurisë/ Ja çfarë u pa pranë banesës së çiftit, pak minuta pasi u V R A 20-vjeçarja britanike në Greqi!!

Dalin pamjet e kamerave të sigurisë/ Ja çfarë u pa pranë banesës së çiftit, pak minuta pasi u V R A 20-vjeçarja britanike në Greqi!!

Faktet e reja dalin në dritë në lidhje me v´ra´sjen e Car0line 20-vjeçare nga disa gra´bitës brenda shtëpisë në Glyka Nera të Greqisë.

Kamerat e sigurisë së zonës tregojnë lëvizjen e një makine dhe një motoçiklete që e ndiqte rreth orës 5 të mëngjesit, pak minuta pas n´gjarjes fat´ale që m0ri jeetën e të resë.

Materiali është marrë nga kamerat CCTV nga një shtëpi në rrugën Karaiskaki, afër shtëpisë së ciftit. Makina e e rrët kalon në 05:07 të mëngjesit të së martës 11 maj dhe katër minuta më vonë, në 05:11, ndjek motorin, në të cilin ndodhet një person i cili duket se ka veshur një xh up me kapuç.

Ishte ora 5.30 e mëngjesit kur persona të panjohur hynë në shtëpinë e çiftit dhe v´raηë 20-vjeçaren në sy të vajzës 11 muajshe dhe bashkëshortit ndërsa v0dhën 10 mijë euro dhe bizhuteri që kishin në shtëpi.

K´riimi i rëηdë ndodhi në njërën prej lagjeve qendrore e më të pasura të Athinës, por sërish askush nuk dëgjon asgjë, ndërsa gra´bitësit nuk lënë pas asnjë g jurmë.

He´timet duket së fundi kanë marrë një tjetër kthesë, të paktën këtë pre tendojnë disa rap orte në shtypin vendas, sipas të cilave një lloj mi´ster rrethon bashkëshortin e v´ik´timës, “Charalambos/Anagnostopoulos”. Lëvizjet e dγs himta të aut0rëve tani po thuhet se mund të kenë qenë pas0jë e ndihmës nga një person i njohur i familjes.

Po zitat e tij i rëηd0jnë dhe fjalët që kanë qarkulluar së fundi se Car0line kishte siguruar jeetën e saj për 1 milionë euro, shkruajnë mediat greke. Por këto skeηare e kanë be zdisur së tepërmi 32 vjeçarin, siç tha avokati Stavros Balaskas për ANT1. P0licia greke thotë saakaq se kabulli i përdorur për të liidhur piilotin gjatë graa´bitjes ku hu´mbi jeetën e shoqja, është marrë nga ma gazina e banesës dhe aut0rët nuk e kanë pasur atë me vete.Ju ft0jmë të nd1qn1 v1de0n më p0shtë…