Isha vetëm 14 vjeçe, kengetarja Bleona Qereti flet me lot në sy: Babai më fuste ne…

Isha vetëm 14 vjeçe, kengetarja Bleona Qereti flet me lot në sy: Babai më fuste ne…

Ndonëse vitet ikin këngëtarja e njohur Bleona Qereti vazhdon të mbetet po aq e pëlqyer sa dikur.Ditën e sotme, Bleona është kthyer pas në kohë dhe ka kujtuar datën 25 nëntor 1994 kur e parnuar për herë në festivalin e dhjetorit./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet.

Përmes një video të publikuar në Instagram, ajo e prekur ka shprehur mirënjohjen ndaj të gjithë bashkëpunëtorëve që e ndihmuan kur ishte vëtëm 14 vjeç.Bleona nuk ka lënë pa përmendur edhe familjarët e saj, siç është babai, i cili ka sak rifikuar gjithçka për të.St atusi i plotë:Shikovid meposhte:/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet.

25 nëntor 1994 është data që fitova konkursin për të marrë pjesë në festivalin e dhjetorit. Është një datë e cila do të ngelet përgjithmonë në m em orien time. Kanë kaluar 25 vite që atëherë, por unë nuk e harroj atë ditë me shi që prisja para televizionit për të marrë rezultatin e konkursit. Babai im mundohej të më fuste në çadër që të mos lagesha, por unë nga an kthi dhe e mocionet nuk ndjceja asnjë pikë shiu që më binte në fytyre, derisa i nd jeri doli poshte televizionit dhe na tha: “Ne si juri mendojme qe Bleona duhet te kendoje ne festival” – nuk arrija te ndaja lo tet nga pikat e shiut….. isha 14 vjec dhe pjesemarresja me e re ne festival./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet