Per 3 vite nuk fola me familjen time,Tani nena esht me tum0r na lut te kthehemi por gruaja ime nuk deshiron…

Per 3 vite nuk fola me familjen time,Tani nena esht me tum0r na lut te kthehemi por gruaja ime nuk deshiron…Ju ft0jmë të nd1qn1 v1de0n më p0shtë…

Mbase jam jasht teme,mund t,ju duket dhe e e cu ditshme por jo vetem femrat mund te ken nevoje per nje mendim. Un jam nje z oteri dhe do doja te me “ndihmonit” me disa keshilla. Para 4 vitesh u martova me dashuri jetuam me prindrit per 3 muaj e me pas dola me qera pa deshiren e prinderve qe ate dite ata u kthyen ku der meje dhe tim shoqeje.Per 3 vite nuk folem me njeri tjetrin as me motrat,para disa muajsh mamaja ime u diagnostikua me tumor ne koke dhe u op erua,tani qe eshte se mure prinderit bashk me motrat e vllezrit me luten qe te kthehemi duke qen se ska kush kujdeset per time me se jeton vetem me babin,mirpo nusja nuk esht shume dakort per shkak te fjaleve qe kan then per te’.Ju ft0jmë të nd1qn1 v1de0n më p0shtë…

E kan re nduar shum me fjalet e tyre ter kohen tani ajo thot nuk dua ti kthehem vetem pse ata kan nevoj per neve pse nuk na ftuan te bashkohemi kur ata nuk kishin s emundje, dhe ishin mjafte mire me nje an gruaja ka te drejt per fjalet e saja qe i thot por ne anen tjeter ata i kam prinder pa mar parasysh se ata nuk ma deshen nusen time mua po me dhemb pse nuk po jam afer tyre ne momentet k ritike jam ne njer p ozit shum te ves htir un edhe kshtu jetoj ne nje shtepi me qera nuk kam shetpi timen por nuk po mundem te vendos se qfar te bej per ket pun. Tani nuk di si te veproj ju mendoni se do ishte me mire te rrija me nusen dhe vajzen ne shtepine tone(me qera) apo te mundohem ti mbush mendjen gruas qe kthehemi atje sepse nuk e shoh dot dhe mamin tim ashtu pa njeri? Ju faleminderit.Per 3 vite nuk fola me familjen time,Tani nena esht me tumor na lut te kthehemi por gruaja ime nuk deshiron.Ju ft0jmë të nd1qn1 v1de0n më p0shtë…