Haxhiu: Albin Kurti nuk e do Kosovën.

Haxhiu: Albin Kurti nuk e do Kosovën.

Analisti Baton Haxhiu ka folur mbrëmë lidhur me qëndrimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, sa i përket dialogut me Serbinë.

Sipas Haxhiut, Albin Kurti me zva rritjen që po i bën dialogut, tregon se ai nuk e do Kosovën.

“Njeriut që historia do ta fillojë me të, që thotë skam dokumentacion çfarë është bërë me dialogun, që thotë se nuk dimë çfarë është Marrëveshja e Washingtonit, që vendos kushte për dialogun duke ditur që nuk është njeriu që mund të vendosë kushte”.

“Njeriu që i ka sh arë të gjithë që kanë marrë pjesë në dialog dhe tani i fton ta ndihmojnë në dialog. Kam përshtypjen që ky njeri nuk e do Kosovën, kjo është fa tkeqësia jonë. Ai i bën më shumë d ëm popullit”, ka thënë Haxhiu për Euronews Albania.