Konfirmohet lajmi i keq: Aktorja e telenovelave që fiksoi shqiptarët para televizorit ka humbur jetën..

Aktorja Mira Forlan është ndarë nga jeta në moshën 65 vjeça re. Lajmi është bërë publik nga familja dhe menaxheri i aktores.Forlan, me origjinë nga Kroacia, ka luajtur në serialin e njohur “Lost”, në rolin e Danielle Rousseau.65 vjeça rja u nda nga j eta në shtëpinë e saj në Los Angeles. Përveç serialit “Lost”, Mira Forlan ka luajtur edhe në 5 sezonet e serialit “Ba.bylon 5” në vitet 1994-1998.Më pas, solli në jetë djalin e saj të vetëm dhe publikoi një album muzikor me titull: “Këngë nga filmat që nuk janë bërë ku rrë”.