Mori detyrën si Presidente dje, Rita Ora e njohur në gjithë botën bën urim zemre.

Mori detyrën si Presidente dje, Rita Ora e njohur në gjithë botën bën urim zemre.

Urimet për postin e ri të Presidentes së Kosovës Vjosa Osmanit kanë ardhur edhe nga personazhe të njohur të botës së artit, përveç atyre të politikës.

Mes tyre nuk ka munguar dhe një re agim nga ana e Rita Orës, e cila ka uruar Osmanin me një fotografi të postuar në lvlogarinë e saj në “Instagram”.

“Urime Vjosa Osmanit, Presidentja e re e Kosovës”, ka shkruar Rita përkrah fotos së Vjosës.

Kujtojmë që gjithashtu dhe Gashi r eagoi mbrëmjen e djeshme për zgjedhjen e presidentes së re. “Vjosa Osmani përgëzime, shumë krenar me ty”.