‘Me Edin kam miqësi’/ Cana përkrahu Ramën, reagon menjëherë Stresi: Pse me atë që takon Vuçiçin…

‘Me Edin kam miqësi’/ Cana përkrahu Ramën, reagon menjëherë Stresi: Pse me atë që takon Vuçiçin…

Reperi Arkimed Lushaj njihet për natyrën dhe k arakterin e tij prej r ebeli. Ai është mjaft aktiv në rrjetet sociale, duke bërë f ushatë kundër Edi Ramës dhe Partisë Socialiste.

Së fundmi Lorik Cana ka dhënë një përgjigje për fansat e tij, ku është pyetur se kë do të votojë në zgjedhjet e 25 prillit Ramën apo Bashës, ish-k apiteni i K ombëtares u shpreh:

“Me Bashën nuk kam pasur fare afrimitet, kurse me Edin kam miqësi. Nuk kam dy shime, nëse do të votoj do të zgjedh Partinë Socialiste dhe Edi Ramën. Shqipëria ka bërë pr ogres, mendoj se Rama e meriton mandatin e tretë” ka thënë Cana.

Me këtë deklaratë Cana la të nënkuptohej se për kë do të shkonte vota e tij më 25 prill.

Pas kësaj deklaratë ka ardhur dhe rea gimi i reperit Stresi, i cili thotë se Loriku sipas tij, po bën gabim në zgjedhjen e tij.

“Pse more Lorik? Mos harro Liria ka vetëm një emër UÇK. Ti je p atroit nga Gjakova, a e di se sa njerëz janë të hu mbur nga l ufta në Gjakovë dhe s’dihen as e s htr at. I vetmi pro gres i Edi Ramës është takimet me Vucicin. Ai që s’kerkon falje për m asakrën e Kosovës. Gabim Lorik”, shkruan Stresi në postimin e tij në Instastory.