Bën si mire dhe e nd ershme dashnorja e Edi Rames! Alketa Vejsiu le në mes të rrugëve dajën e s ëmurë…!!

Bën si mire dhe e nd ershme dashnorja e Edi Rames! Alketa Vejsiu le në mes të rrugëve dajën e s ëmurë…!!

E kemi parë shpeshherë në programe televizive teksa ndihmon njerëz në nevojë. Një akt që duhet duartrokitur, por prezantuesja e famshme Alketa Vejsiu ka një të afërm të sajin që prej kohësh endet rrugëve të Korçës, pa shtëpi mbi kokë dhe pa njeri pranë.R astin në fjalë e sjell Ilir Vrenozi, i cili përmes një postimi në Facebook, ku poston edhe foton e dajës së Alketës, i kërkon kësaj të fundit ta ndihmojë.

Postimi i plotë:ALKETA VEJSIU SI MBESA E KETIJ NJERIU NE FOTO TE LUTEM NDIHMOJE:Alketa Vejsiu, e bera kete foto per te te kujtuar qe ke nje njeri te gj akut tend ne Korçe qe po v uan…te lutem me dore ne zemerUne e kam patur dhe e kam mik prej vitesh, zo terine ne foto, dakort qe ai de shtoi ne jete, edhe eshte fi llikat tani dhe i b raktisur, foton e bera nga larg per te mos me pare ai, edhe per te mos u dukur kush eshte, por ti e di shume mire ke burre ne moshe te th yer krejt te br aktisur , ke ne Korce…

Te lutem Alketa kujtohu dhe kujdesu per te, te lutem perpara se te ndihmosh femijet e botes ti besh me shtepi neper spektakle e mire bèn, por ndihmo gj akun tend te lutem ndihmoje, po vuan jashte mase, mua me vjen keq po shume k eq , pavaresisht se atij ja beri koka, e br aktisen te gjithe para 20 vitesh, por tani duhet ndihmuar te lutem po flinte ne shkallet e lu lishtes, ska as per te ngrene as per te p ire, te lutem ndihmoje, te lutem… per ate Zot nuk me tha asnje njeri te te them , po une e dija , sepse ai mbureshe per ty kur te shikonim ne TVArberia , kjo eshte MBESA IME me thoshte gjithmone, per Z otin…ndiheshe krenare per ty, te lutem ndihmoje te lutem eshte shume shume keq, te lutem per ate Zot , kujtohu per te, se do ta shperbleje Zoti , te lutem…!!