Mërgimtarja: Ma mirë me u martu me një të huaj se Shqiptari të don vetëm për interes…

Mërgimtarja: Ma mirë me u martu me një të huaj se Shqiptari të don vetëm për interes…

Qe nga dita qe jam martuar kam shum pr obleme me familjen e burrit sepse – Mirdita tlutem anonime.Jam nje vajze 23 vjeqare , kom lind perendim dhe vazhdoj te jetoj gurbet me familje.

Jam njoftu para dy vite me nje djal se ka jetu perendim ne te zezen veq vet dhe familjen e ka kosov. Kam shku kosov e jena feju shum shpejt,(1vjet gati kem fol)se e kom dasht shum dhe skom pyet as per familje as per kushte qe i kan.

Pas nje kohe i kan dal letra dhe ka shku prap gurbet. Kemi qen larga njani tjetri,kena jetu larg 1000km dhe shkaki largesis jena rr ok gjithmone ma Shum per gj elozi tinaj qe as pun sdojke mem lan. Erdha dej te fundi se smujsha ma.gjith shpi pa punu (gjith kam punu per ni te.ardhme mat mir) mu pat ba m onoton gjdo sen.

Thash me shku me jetu te aj ja mu nda. Bash qat her mu ka ofru nje mundesi pune shum tmir po aj vendosi me ardh mem marr. E pershendeta familjen shoqniin jam m erzit shum , po hatri tij shkova spata tjeter zgjidhje.

Shkova atje edhe pse nuk e kam dit gjuhen krejt senet i kam kry vet me banes me fa ktura me ble sene Per shpi me qato pare se kam punu.

Per dit fshij laj ba buk qaty vet shpi mazi se b urg. Kur vike aj gjdo her tu shty e ma e ke qja sa her jena shty tuj shkru familjes tem.pa kuptim si me kan un fa jtore. Jena shty qaq shum her qe kom.dasht me dal prej asaj shpije po sum ka lan. Familja vete 10 rob kosov gjdo muj tu lyp pare,krejt te aft per me punu pp krejt badihavgji.

Njeri mir.gjithmone po he ke. Kur thojn le fsh e ke qe me nafak. Sosht per mu lavdru as sen po jam rrit me nje familje ku sum ka mungu asgje qfar j ete e kam pas kur mendoj qfar sit uate kam , tham ma mir e kisha marr nja te huj se shqiptari me mujt edhe shpi rtin ta nxjerr.

Po du mu largu edhe pse zemra jem e don, kisha dasht mi than zemres me mu ba guri dhe mos me ndj eh sen. Kisha mujt me shkru gjdo dettaj po spo muj, mu ka shemb krejt bota para syve.Ma mire me u martu me nje te huaj se Shqiptari te don vetem per interes.