Pemë të rr ëzuara dhe plot d ëmtime, Ja çfarë ka ndodhur në Stamboll mbrëmë…

Pemë të rr ëzuara dhe plot d ëmtime, Ja çfarë ka ndodhur në Stamboll mbrëmë…

Vendi më i madh i Turqisë, Stambolli, u g odit nga një st uhi e rë ndë, me pemë dhe çati të rrë zuara, raporton Anadolu Agency (AA).

St huia filloi me reshje të dobëta shiu në rrethet evropiane të Stambollit duke përfshirë Sultangazi, Gaziosmanpasa, Bakırkoy, Bagcılar, Beyoglu, Kagıthane, Bayrampasa dhe Esenler.

Erë e fortë rr ëzoi edhe pemë, ndërkohë u angazhuan autoritetet për normalizimin e si tuatës.

Ca shërbime të trageteve në qytet janë anuluar për shkak të e rës së fortë, theksuan operatorët lokalë.

Firma e Autobusëve të Detit të Stambollit (IDO) tha se anuloi disa shërbime, duke përfshirë linjat midis pr ovincave të Stambollit dhe Bursës.